„Obowiązujące wymagania przy projektowaniu oddymiania i ochrony przeciwpożarowej pomieszczeń (garaży zamkniętych).”
To kolejne proponowane przez oddział katowicki PZITS szkolenie, organizowane w dniu 09.10.2023 roku o godz.11.00 w trybie on-line.
Podstawą tego szkolenia jest porównanie przepisów zawartych w Wytycznych Szkoły Pożarniczej, ITB oraz w Warunkach Technicznych.
Wskazane zostaną zapisy, które są zgodne w poszczególnych opracowaniach oraz te, które pojawiły się jako nowe rozwiązania w Wytycznych i dają możliwość innego opracowania koncepcji oddymiania niż było to proponowane dotychczas.
Tą część szkolenia poprowadzi doświadczony w temacie projektant, inż. Barbara Przybycin nasza specjalistka w zakresie wentylacji i oddymiania.
Wystąpienie będzie uzupełnione o prezentację Krzysztofa Witkowskiego (kierownik działu technicznego Systemair SA), która obejmie następujące zagadnienia:
⯑Systemy oddymiania w ujęciu projektowym⯑
Koncepcja. Uruchomienie. Sterowanie.
1. Wybrane wymagania prawne.
2. Cele projektowe i rodzaje systemów.
3. Koncepcja, symulacja CFD.
4. Kompensacja. Wyrzutnie. Strefy detekcji.
5. Programy doboru Systemair.
6. Automatyka sterująca.
7. Uruchomienie i próby dymowe.
8. Błędy.
9. Obiekty referencyjne
Systemair jest wiodącym światowym dostawcą wysokiej jakości produktów oraz systemów wentylacji, ogrzewania i chłodzenia.
Od prawie 50 lat dostarcza innowacyjne, zrównoważone oraz energooszczędne systemy wentylacyjne.
Trzeci niezwykle ważny element tematu to:
⯑„Projektowanie systemów mgły wodnej w garażach podziemnych z uwzględnieniem wymagań dla aut elektrycznych”⯑
Temat będzie omówiony przez Gniewosza Siemiątkowskiego menagera firmy VID FIREKILL
Podczas prelekcji poruszony zostanie aspekt teoretyczny działania mgły wodnej w otwartych przestrzeniach jakimi są parkingi podziemne. Przedstawione zostaną wymagania normatywne i porównanie skuteczności działania mgły wodnej niskociśnieniowej w odniesieniu do tryskaczy na bazie raportu z testów w pełnej skali. Parametry instalacji klasycznej i mgłowej zostaną porównane na bazie realnego projektu parkingu w Warszawie.
Ryzyka związane z autami elektrycznymi w parkingach podziemnych zostaną omówione na podstawie doświadczeń z projektu badawczego ELBAS z Danii.
Aspekt wpływu wentylacji na działanie mgły wodnej.
Gniewosz Siemiątkowski od 12 lat związany z branżą instalacyjną, przy czym od 10 lat ściśle związany z ochroną przeciwpożarową.
Od ponad 4 lat zaangażowany w prace normalizacyjne w Europejskim Komitecie Normalizacyjnym CEN. Obecnie w trakcie prac nad serią norm poświęconych mgle wodnej, której jest pasjonatem.
Członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa.
Autor licznych publikacji w kwartalniku „Ochrona przeciwpożarowa” oraz „Rynek Instalacyjny”.
Zawodowo od 2021 roku związany z Duńskim producentem systemów mgły wodnej niskociśnieniowej VID FireKill, gdzie odpowiada za rozwój rynku w Europie centralnej i wschodniej.
Zapraszamy na to bardzo szerokie i wyczerpujące tematykę oddymiania pomieszczeń szkolenie, wzbogacone wiedzą i doświadczeniem wysokiej klasy specjalistów.
Zapisy w katowickim oddziale PZITS lub przez portal szkoleniowy PIIB.
Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel.501-810-149