Wymagania techniczne dla obiektów budowlanych
z punktu widzenia ochrony p.poż
wg aktualnych przepisów – branża instalacyjna.
Wymagane przepisami przeglądy techniczne
instalacji i urządzeń ppoż.
7 marca 2023 roku w godzianch od. 10.00 do 14.00 szkolenie on-line
Ochrona przeciwpożarowa, zgodnie z zapisami ustawy, polega na realizacji przedsięwzięć mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem poprzez zapobieganie powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia, zapewnienie sił i środków do zwalczania pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia oraz prowadzenie działań ratowniczych.
Projektant jest pierwszą osobą, która rozpoczyna prawidłową drogę związaną z realizacją zapisów ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Na naszym najbliższym szkoleniu skupimy się na zagadnieniach związanych z instalacjami wodociągowymi, ich prawidłowym zaprojektowaniem, doborem średnic, doborem urządzęń.
Wymagania stawiane przeciwpożarowym instalacjom wodociągowym określono w rozporządzeniu w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków. Instalacja taka musi być w wysokim stopniu niezawodna, umożliwiając pobór do celów przeciwpożarowych wody o wymaganych parametrach ciśnienia i wydajności, niezależnie od stanu pracy innych systemów i urządzeń.
Ale ochrona przeciwpożarowa to nie tylko instalacje wodne. Na szkoleniu szeroko zostaną omówione zagadnienia zapewnienia kompleksowej ochrony przeciwpożarowej. Dowiemy się co to są urządzenia przeciwpożarowe, instalacje gaśnicze, urządzenia do usuwania dymu.
Bardzo ważnym aspektem etapu projaektowania jest uzyskanie uzgodnienia pod względem ochrony przeciwpożarowej.
Co dokumentacja powinna zawierać aby uzyskać uzgodnienie? Na to pytanie odpowie nasz ekspert :
starszy brygadier w stanie spoczynku Kamil Kwosek - rzeczoznawca ds zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Program szkolenia:
1. Przepisy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego
2. Urządzenia przeciwpożarowe – definicja
3. Wymagania stosowania urządzeń (instalacji) przeciwpożarowych w obiektach:
a. Instalacje gaśnicze
b. Samoczynne urządzenia do usuwania dymu lub zapobiegające zadymieniu
c. Wewnętrzna instalacja wodociągowa przeciwpożarowa
4. Zasady stosowania ww. urządzeń przeciwpożarowych oraz wpływ na wymagania techniczno-budowlane obiektów w tym dopuszczalną powierzchnię stref pożarowych, klasę odporności pożarowej i warunki ewakuacji
5. Scenariusz pożarowy – zasady jego opracowania
6. Uzgodnienie pod względem ochrony przeciwpożarowej projektów urządzeń przeciwpożarowych
7. Zasady prowadzenia i dokumentowania przeglądów technicznych i czynności konserwacyjnych oraz prób funkcjonalnych ww. urządzeń przeciwpożarowych
Wewnętrzne zbiorniki przeciwpożarowe zaprezentuje firma AMARGO
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub te. 501-810-149 lub dla członków Polskiej Izby Inzynierów Budownictwa - poprzez Portal Izby ze szkoleniami on-line.