logo 2021          POLSKIE ZRZESZENIE INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW SANITARNYCH

         

ODDZIAŁ KATOWICE 

40-026 Katowice, ul. Podgórna 4
tel. kom. 501-810-149
tel./fax (032) 256 35 32
e-mail:pzits@pzits.com.pl

                                         

ROK ZAŁOŻENIA 1919

NIP 526-000-16-19
Regon 000671473
Konto ING Bank Śląski S.A. w Katowicach
98 1050 1214 1000 0090 3031 9074

logo mobilne  PZITS

 
 
 


Projektowanie odwodnień miejskich w oparciu o kalkulatory doboru.


20 maja 2024 roku – godz.11.00 szkolenie on-line


We współpracy z RETENCJA.PL ( obecnie wiodącym na polskim rynku konsultantem w cyfrowym zarządzaniu wodami opadowymi) przygotowaliśmy szkolenie, które ma pokazać projektantom różne formy wsparcia projektowego, łączącego nowoczesną wiedzę i rozwiązania IT, w zakresie doboru rozwiązań oraz urządzeń do odprowadzania oraz zagospodarowania wód opadowych.

grafika RETENCJA

 

 

 

Główny nacisk będzie położony na możliwości i korzyści korzystania z platformy WaterFolder, oferującej w jednym miejscu narzędzia przydatne w procesie projektowania rozwiązań dla branży wod-kan.logo waterfolder large


Na dzień dzisiejszy korzysta z niej ponad 8000 projektantów. Znajdują się na niej kalkulatory do obliczania retencji, infiltracji, zielonych dachów, kosztów eksploatacji, pomp i pompowni, regulatorów przepływu, podczyszczania, przewodów czy też odwodnień liniowych.
Dzięki finansowaniu z NCBiR platforma WaterFolder przekształcana jest w nową platformę WaterFolder Connect.

Korzystając z rozwiązań oferowanych na platformie WaterFolder możemy ułatwić sobie dobór zbiorników retencyjnych, systemów rozsączających, odwodnienia liniowego, zbiorników rurowych…itp


W doborach natężenia deszczów miarodajnych wykorzystywany jest model PANDa.Panda
Polski Atlas Natężeń Deszczów (PANDa) to platforma cyfrowa, która zawiera informacje o natężeniach deszczów miarodajnych dla wszystkich 930 miast w Polsce. Została stworzona kompleksowa mapa deszczów w Polsce, zawierająca precyzyjne dane z okresu 30 lat.
PANDa oferuje dane w pełni precyzyjne, obiektywne i niepodważalne. Tym samym zyskuje przewagę nad starymi metodami pomiarowymi (np. opracowany 100 lat temu wzór Błaszczyka, oparty o dane nawet sprzed 180 lat!), które nie odzwierciedlają rzeczywistych wielkości natężeń deszczów miarodajnych oraz mają tendencję do zaniżania wyników obliczeń.
We wszystkich doborach istnieje możliwość wykorzystywania danych z Atlasu Deszczów Miarodajnych PANDa


O czym dokładnie będziemy mówili? Zaprosiliśmy na nasze szkolenie wybitnych specjalistów w dziedzinie odwodnień w infrastrukturze miejskiej.


Program szkolenia:


Rozpoczniemy szerszym omówieniem czym jest Platforma WaterFolder.

Genezę powstania oraz zalety tej platformy omówi Tomasz Grochowski, współzałożyciel oraz Prezes Zarządu spółki RETENCJAPL., pasjonat nowoczesnych technologii oraz łączenia wiedzy z narzędziami IT.


Planowanie odwodnieni miejskich oraz wykorzystanie kalkulatorów w codziennej pracy projektanta – omówi prof. dr hab. inż. Paweł Licznar
Prof. dr hab. inż. Paweł Licznar – jest jednym ze współtwórców portali www.retencja.pl i www.waterfolder.com. W latach 2016-2020 pełnił funkcję dyrektora naukowego projektu opracowania i wdrożenia Polskiego Atlasu Natężeń Deszczów (PANDa). Od 2021 roku koordynuje prace naukowe w dofinansowanym przez NCBiR projekcie POIR.01.01.01-00-0119/21: WaterFolder Connect – zintegrowana platforma projektowania i modelowania systemów odwodnienia.
Autor i współautor ponad 120 publikacji naukowych. Specjalista w zakresie pomiarów i przetwarzania danych opadowych oraz modelowania hydrodynamicznego sieci kanalizacyjnych.


Szkolenie z kaltulatora doboru przeprowadzą:

- zbiorniki rozsączające - Agnieszka Wrzesińska, Wavin
- zbiorniki rurowe - Marcin Tasak, Amiblu
- odwodnienia liniowe - Maciej Pawlak, Hauraton
- zbiorniki otwarte - Tomasz Dudek, Retencjapl
- zbiornik zbiorniki retencyjne - Monika Kszczot, Ecol-Unicon
- zbiorniki PEHD - Aleksandra Przybycień, Uponor Infra

 

Agnieszka Wrzesińska - Wavin

Absolwentka Politechniki Poznańskiej w Poznaniu, kierunku Inżynieria Środowiska.
Z firmą Wavin związana jest od roku 2007, gdzie początkowo pracowała na stanowisku doradcy technicznego, a od roku 2010 pracuje jako menedżer produktu, odpowiadając za wdrażanie, rozwój produktów związanych z zagospodarowaniem wody deszczowej.

 

Maciej Pawlak - Kierownik działu technicznego w HAURATON Polska

Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wydział Melioracji i Inżynierii Środowiska.
Od roku 2012 związany z HAURATON Polska, gdzie zajmuje się doradztwem technicznym dla projektantów i wsparciem procesu powstawania i rozwoju produktów.

 

Tomasz Dudek – Retencjapl

Absolwent Politechniki Krakowskiej, Wydziału Inżynierii Środowiska, w specjalności budownictwa wodnego i geotechniki oraz Wydziału Inżynierii Lądowej w specjalności mosty i budowle podziemne.
Posiada wieloletnią praktykę w zagadnieniach związanych z hydrauliką, hydrologią i hydrotechniką. Łączy wiedzę dotyczącą zarządzania projektem od etapów koncepcji do projektów budowlanych i wykonawczych. Jak również wiedzę techniczną, w tym odnośnie modelowania hydrodynamicznego.

 

Aleksandra Przybycień – Uponor Infra

Absolwentka wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji na UR w Krakowie. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie, które zdobyła przy projektowaniu oraz pracy na budowie. Swoją wiedzę wykorzystuje jako doradca techniczny w firmie Uponor Infra. Jest odpowiedzialna za wsparcie techniczne sprzedaży oraz dobór rozwiązań projektowych.

 

Marcin Tasak - Amiblu Poland Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej. Uzyskał stopień magistra inżyniera na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

 

Łukasz Kowalczyk -  Ecol-Unicon.


 

ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWE SPOTKANIE ZE SPECJALISTAMI

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 501-810-149

Wspierają nas:

LEMTER       KELVIN  METALPLAST  MESCO  AMIBLU AERECO  AMARGO   
NUEVA TERRAIN   STEINZEUG-KERAMO
 UPONOR GRUNDFOS
 
  KESSEL     
UNIWERSAL   RADPOL   

Współpracujemy z:

16,2,0,80,1
25,600,60,1,1500,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,1,1,1,2,31,13,4,2,1,0,17,0,0

Odwiedziło nas:

290207
DzisiajDzisiaj286
WczorajWczoraj960
W tym tygodniuW tym tygodniu2208
W tym miesiącuW tym miesiącu31214
WszystkichWszystkich2902070